පාසල් ක්‍රීඩා තරගාවලිය ආරම්භයේ දී නව වාර්තා 4ක්

සමස්ත ලංකා පාසල් ක්‍රීඩා තරගාවලිය

 

අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය විසින් 35 වැනි වරටත් සංවිධානය කරන සමස්ත ලංකා පාසල් ක්‍රීඩා තරගාවලියේ තරග අද (30) සුගතදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දී ආරම්භ විය.

අද උදෑසන පැවති සමාරම්භක උත්සවයේ දී ගිනිසිළුව රැගෙන යනු ලැබුවේ ආසියාවෙන් ශ්‍රී ලංකාව ජයග්‍රහණය කරා රැගෙන ගිය Gateway විද්‍යාලයේ ෂෙලින්ඩා ජැන්සන් සහ කෑගල්ල සාන්ත මරියා විද්‍යාලයේ චමෝද් යෝධසිංහ විසිනි.

SLCයේ මෝටර් රථ දෙක උෂාන් සහ ලක්ෂිකා විසින් රැගෙන යයි

විදුලි සංදේශ, විදේශ රැකියා සහ ක්‍රීඩා අමාත්‍යංශය සහ ක්‍රීඩා සංවර්ධන දෙපාර්තමේන්තුව එක්ව සංවිධානය…

අද දින පැවති බාලක තරග ඉසව්වලින් වාර්තා 4ක්ම අලුත් විය. 16න් පහළ බාලක මීටර් 400 ඉසව්ව තත්පර 48.43කින් නිමා කිරීමට කුරුණෑගල ශ්‍රීමත් ජෝන් කොතලාවල මහා විද්‍යාලයේ H. H. R. S. ජයසුන්දර සමත් වූයේ නව වාර්තා සමඟින් රන් පදක්කම දිනා ගනිමිනි.

20න් පහළ බාලක රිටි පැනීමේ ඉසව්ව මිනිත්තු 4.82කින් නිමා කිරීමට චාවකච්චේරිය හින්දු විද්‍යාලයේ A. පුවිතරන් සමත් වෙද්දී, 18න් පහළ බාලක හෙල්ල විසිකිරීමේ ඉසව්ව තත්පර 66.63කින් නිමා කිරීමට කොළඹ සාන්ත පීතර විද්‍යාලයේ P. රුමේෂ් තරංග නව වාර්තා පිහිටු වූහ, 

14න් පහළ බාලක උස පැනීමේ ඉසව්ව මීටර් 1.75කින් නිමා කිරීමට සෙවන් ඩේ මීගමුව ඇඩ්වේන්චර් ජාතික පාසලේ A. මිශාක් මිලෝෂු සමත් වූයේ නව තරග වාර්තාවක් සමඟින් රන් පදක්කමක් සිය පාසලට දිනා දෙමින්.

දිනයේ පළමු භාගයේ දී 12න් පහළ බාලක උස පැනීම, 12න් පහළ බාලිකා දුර පැනීම, 20න් පහළ බාලක රිටි පැනීම, 16න් පහළ බාලිකා කවපෙත්ත විසි කිරීම, 20න් පහළ බාලිකා යගුලිය විසිකිරීම, 18න් පහළ බාලිකා තුන් පිම්ම යන ඉසව් පැවැත්විය.

ඉන් 12න් පහළ බාලක උස පැනීම ඉසව්වේ පළමු ස්ථානය හිමික රගැනීමට තිරිප්පනේ මහානාම විද්‍යාලයේ S. W. P. C. වික්‍රමසිංහත්, 12න් පහළ බාලිකා දුර පැනීමේ ඉසව්වේ පළමු ස්ථානය හිමිකර ගැනීමට තණමල්විල විජයපුර විද්‍යාලයේ K. රවින්දි වෙරුනිකාත්, 18න් පහළ බාලිකා තුන් පිම්ම තරග ඉසව්වේ පළමු ස්ථානය හිමිකර ගැනීමට වෙන්නප්පුව ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යාරාමයේ M. C. N. දුලංජනා ප්‍රනාන්දුත් සමත් විය.

18 වසරක ශූරයා ක්‍රීඩා පිටියට සමුදෙයි

මලල ක්‍රීඩාවට ඇලුම් කරන කාහටත් අමතක නොවන, ශ්‍රී ලංකාවෙන් ඔලිම්පික් වරම් දිනූ අතලොස්ස අතරට…

දිවා විවේකයෙන් අනතුරුව 14න් පහළ බාලක උස පැනීම, 18න් පහළ බාලක හෙල්ල විසිකිරීම, 20න් පහළ බාලක යගුලිය විසිකිරීම හා 12න් පහළ බාලිකා උස පැනීම යන තරග ඉසව් නිමාවට පත්විය.

ඒ අනුව අද දිනය අවසානයේ දී සමස්ත ලකුණු සටහනේ බාලක ශූරතාවයෙන් ලකුණු 10 බැගින් ලබා සමව පෙරමුණ ලබා ගැනීමට චාවකච්චේරිය හින්දු විද්‍යාලය, කොළඹ සාන්ත පීතර විද්‍යාලය, මීගමුව සෙවන් ඩේ ඇඩ්වේන්චර් ජාතික පාසල, තිරප්පනේ මහානාම විද්‍යාලය හා කොළඹ රාජකීය විද්‍යාලය යන පාසල් පහ සමත් විය. 

ජාතික මහා ක්‍රීඩා උළෙල මඟහැරි ක්‍රීඩකයින්ට වැඩ වරදී

මේ වන විට පැවැත්වෙන 45 වැනි ජාතික මහා ක්‍රීඩා උළෙල සඳහා නාම යෝජනා ලබා දී ඒ සඳහා…

සමස්ත බාලිකා ශූරතාවයෙන් ලකුණු 17ක් ලබා පෙරමුණ ලබා ගත්තේ වෙන්නප්පුව ශුද්ධ වූ පවුලේ කන්‍යාරාමයයි.

ඒ සමඟින් මෙම පාසල් මලල ක්‍රීඩා තරගාවලියේ පළමු දිනය සාර්ථකව අද දිනයේ අවසන් වූ අතර දෙවන දිනයේ තරග ඉසව් හෙට (31) පැවැත්වේ. තරගාවලිය එළඹෙන ඉරිදා දක්වා පැවැත්වීමට නියමිතයි. 

පළමු දිනයේ තරග ප්‍රතිඵල:

All Island School Athletic Championship 2019

Final Points Table – Day 01

04 – New Meet Records

E: No101High JumpUnder 12 BoysFinal   
Record: PM Ometh SonithuCarry Callege Colombo 08WP1.5M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1949S.W.P.C.WickramasinghaA/Thirappane Mahanama M.V. – ThirappaneNCP1.47  
2385N.AbdullaAk/Addalaichenai M.M.V – AkkraipaththuEP1.47  
3390Mrm.SaifKm/Km/Zahira C (N.S) – KalmunaiEP1.38  
41809A.Tharusha Dinushan MendisRewatha N.C. – GalleSP1.38  
52113A.R.I.SooriyabandaraThanamalwila N.C. – ThanamalwilaUP1.38  
61238W.Jud Dasun Nethsara PranandooWilpotha Anura M.V. – PuththalamaNWP1.38  
7658M AbivarshanJ/U A M CNP1.38  
8101U.G.T.S.DharmasiriAnkumbura N.S.-AnkumburaCP1.35  
E: No102Long JumpUnder 12 Girls Final  
Record : LM Shihara Sandamini Good Sheperd Convent – PanaduraWP4.89M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12258K.Ravidi WenurikaWijayapura K.V. – ThanamalwilaUP4.74  
21386K.A.D.O.KumariNaramana Walagamba M.V. – NikaweratiyaNWP4.61  
31379K.A.Heshani Nawodya ThilakarathnaBoyawalana M.V. – GiriullaNWP4.6  
42540I.K.G.Udya Pranandi IndrajithConvent Of Our Lady Victories, MoratuwaWP4.57  
5266V.M.U. De SilvaSarasavi Uyana M.V.-PeradeniyaCP4.55  
62253A.Sethmi TishariKumadasa M.V. – WellawayaUP4.41  
71683V.T.S.M. AmarakoonKg/Mw/Rivisanda M.M.V, UssapitiyaSGP4.25  
82541Prarthana Dewinidi MendisConvent Of Our Lady Victories, MoratuwaWP4.21  
E: No103Pole VaultUnder 20 BoysFinal Colours:3.60M
Record : K N JoysonArunodaya College – JaffnaNP4.61M2016
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1766A.PuvitharanJ/Chavakachcheri  Hindu CollegeNP4.82 * NMR
2769S.SukiketharanJ/Mahajana CollegeNP4.4  
3772S.KabilshanJ/Manipay Hindu CollegeNP4.20  
41345D.O.U.RajapakshaKanadulla Dharmaraja A.M.V. – KuliyapitiyaNWP4.00  
5765R.JathusanJ/Arunodaya CollegeNP4.00  
6499K.SanthirakumarBt/Pd/Kaluthavalai M.V – PaddiruppuEP3.60  
71936M.W.Achintha KavishanMahinda V. – GalleSP3.60  
81351N.Ishara Dilshan SilwaNandimithra M.M.V. – PuththalamaNWP3.60  
E: No104Discus ThrowUnder 16 Girls Final  
Record : W K H MaheshikaSt: Sebastian B.V , KadanaWP34.58M2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12603U.Thisuli SasmindiSri Sumangala Girls School ,PanaduraraWP30.78  
21415M.C.Milesha PranandooHolly Family Convent. – WennappuwaNWP29.08  
32593Kiyasha KurukulusooriyaLadies College,ColomboWP28.78  
4575K. BabyshaliniBt/Ayithiyamalai Gtms Batti WestEP25.53  
51733K. G. O. N. SandaliR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP24.77  
6298G.H.D.N.De SilvaGood Shephered Convent – KandyCP24.25  
71436C.A.N.N.SandeepaniWickramasheela N.C. – GiriullaNWP24.02  
8839V.SangeethaJ/Nelliady Central CollegeNP23.90  
        
E: No105SHOT PUTUnder 20 Girls FinalC10.25M
Record : Dewni MadurapperumaMusaeus CollegeWP12.56M2008
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11202J.A.N. PriyadarshaniA/Pandula M.V. – Mahapothana, KahatagasdigiliyaNCP10.14M 
22679W.D.Vihira GimhaniThaxila C C ,HoranaWP9.89  
32674A.D.W.MendisPrime Minister Girls College PanaduraWP9.74  
41203P.S.V. SandarekaA/Pandula M.V. – Mahapothana, KahatagasdigiliyaNCP9.40  
52662M.W.Dilu Navodya PereraLyceum International School,WattalaWP8.64  
62360T.M.Hirunika LakashaniGodunna M.V. – HalielaUP8.63  
7378D.G.A.Piyumali KeerthirathnaSangamitta N.S. – MataleCP8.63  
82087G.H.Hiruni Dilhara GanegodaSangamiththa V. – GalleSP8.62  
E: No114Triple JumpUnder 18 Girls FinalC11.60M
Record : K V V S SandeepaniPresident College – EmbilipitiyaSGP12.01M2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11452M.C.N.Dulanjana FernandoHolly Family Convent. – WennappuwaNWP11.58  
22623H.A.N.Neha HettiarachchiHoly Cross College,GampahaWP11.4  
31174N.A.Y SewwandiA/Thambuththegama Central College – ThambuththegamaNCP11.38  
42609S.A.Senili JesminaAve Maria Convent NegamboWP11.27  
52631T.D.Rashini DilupaNewstead Girls School,NegamboWP11.26  
62042D.G.D.Kaushalya SomasiriRajapaksha M.V. – WeeraketiyaSP11.09  
71756M. D. S. S. PremarathneR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP11.02  
82059N.Keshansi Sri NirmaniVijitha M.M.V. –  Dikwella MatharaSP10.83  
E: No119High JumpUnder 14 BoysBoys   
Record : P M U V ThennakoonDharmapala College – PannipitiyaWP1.71M 
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12413A.Meshak MiloshSeven Day Adventst High School  NegomboWP1.75 *NMR
22409Dewnila WickramarachchiLyceum International School WattalaWP1.75 *BPR
32404G.Lesadu ArthaviduD.S.Senanayeka College  – Colombo 8WP1.72 *BPR
4115R.M.N.C.WeerasingheDenike M.V.-HangurankethaCP1.64  
51536K.S.M.T. RathnayakaKg/Dh/Sri Sena M.V., Imbulana, RuwanwellaSGP1.64  
62122H.M.Sithija NimsaraEthiliwewa M.V. – WellawayaUP1.60  
71248D.M.Ishan Janith DilshanMedamulla De Mel V. -IbbagamuwaNWP1.60  
81249K.Lesadu Samalketh PereraRomanu Katholika Boys C. – KuliyapitiyaNWP1.60  
E: No120Javelin ThrowUnder 18 Boys FinalC:58.00M
Record : M Thushmina KrishmalSt Marrys Boys School ChilawCP63.47M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12486P.Rumesh TharangaSt.Peter’s College  – ColomboWP66.63 *NMR
21319M.T.K.PranandooSt. Mayris Boys M.V. – ChilawNWP63.48 *BPR
32453A.D.D.Dilshan C.W.W.Kannangara M.V,MinuwangodaWP55.76  
41302R.D.I.L.JayarathnaMaliyadewa Boys C. – KurunegalaNWP55.18  
5745P.A. KajanJaffna Central CoolegeNP54.22  
62471M.T.Kaveen NethminaMaristella College  – NegamboWP53.89  
71327K.N.T.PranandooSt.Joseph Was College. – WennappuwaNWP52.48  
81903A.W.T.Navon DananjayaDeniyaya M.M.V. – DeniyayaSP52.06  
E: No121Shot PutUnder 20 GirlsFinal   
Record : W Milinda MadushankaSt Rita’s College TaldekaWP15.31M2015
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12518Savinda DisanayekaRoyal College  – Colombo 07WP15.09M 
21377H.M.I.L.BandaraWijayaba N.C. – MahawaNWP14.56  
31952C.K.WickramasingheRahula V. – MatharaSP13.01  
41960P.Ramesh LakshanRuhunu Wijayaba N.C.- HambanthotaSP12.73  
5802K.Kincly ReginoldV/Vipulanantha CollegeNP12.57  
61361M.Nipun Dirukshan PereraSt. Maryes Boys V. – ChilawNWP12.33  
71352W.Ruchira Priyamal PerisNandimithra M.M.V. – PuththalamaNWP12.05  
8520MS.InfasT/Vanela Buhary M.V – KinniyaEP11.19  
E: No126Long JumpUnder 16 Girls Final  
Record : Sadeepa HendersonGateway College – RajagiriyaWP5.66M2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12027W.A.Ishara SamanmaleeWiharagala M.V. – HambanthotaSP5.52  
22287H.M.NethmikaNannapurawa M.V. – MedagamaUP5.51  
32595H.R.D.SethminiLyceum International School,GampahaWP5.29  
42019K.P.S.R.R.SewwandiSujatha V. – MatharaSP5.29  
52604L.Prasadi Anuradha PrananduSt.Peters.M.V,NegamboWP5.20  
61141W.D. BandaraA/Thammennagala V. – GalenbindunuwewaNCP5.08  
72022N.W.Chalani KosilaVijitha M.M.V. –  Dikwella MatharaSP5.06  
82474H.W.Dharshana PrabhathRajasinghe M.V,Hanwella,HomagamaWP5.04  

>> තවත් මලල ක්‍රීඩා පුවත් සඳහා පිවිසෙන්න – මලල ක්‍රීඩා පිටුවට <<