30 දෙනෙකුගේ සංචිතය තෝරා අවසන්

471
Sri Lanka preliminary squad

ඉදිරියේ දී පැවැත්වීමට නියමිත වයස අවුරුදු 16න් පහළ ආසියානු පාපන්දු ශූරතාවලියට (AFC) සුදුසුකම් ලබා ගැනීමේ තරගාවලිය සඳහා ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කිරීමට ක්‍රීඩකයින් 30 දෙනෙකුගෙන් යුත් සංචිතයක් ශ්‍රී ලංකා පාපන්දු සම්මේලනය (FFSL) මඟින් තෝරා ගෙන ඇත.

ශ්‍රී ලංකා පාපන්දු සම්මේලනය මඟින් තරගාවලියට ක්‍රීඩකයින් තේරීමේ කටයුතු පසුගිය 17 හා 18 යන දිනයන්වල හී සිටි පාපන්දු සංකීර්ණයේ දී පවත්වන ලදි. ඒ අනුව 17 වන දා උතුරු, නැගෙනහිර, මධ්‍යම සහ උතුරු මැද පළාත්වල තේරීමේ කටයුතු පැවති අතර 18 වන දා පැවතියේ දකුණු හා බස්නාහිර පළාත්වල තේරීම් කටයුතු යි. එම දින දෙකේ දී තෝරා ගත් ක්‍රීඩකයින්ගේ අවසාන තේරීමේ කටයුතු මෙම මස (ජුනි) 24 වන දා පවත්වන ලදි.

උතුර, නැගෙනහිර සහ මධ්‍යම පළාතේ තේරීමේ කටයුතු අවසන්

2018 වසරේ දී පැවැත්වීමට නියමිත අවුරුදු 19න් පහළ ආසියානු පාපන්දු ශූරතා තරගාවලියට සුදුසුකම් ලබා ගැනීමේ..

මෙම සංචිතය සඳහා තේරී පත්වූ ක්‍රීඩකයින් 30 දෙනාගෙන් 10 දෙනෙක් මෙම වසරේ මාර්තු මාසයේ දී රටවල් 4ක සහභාගීත්වෙයන් පැවති දකුණු ආසියානු – ජපාන පාපන්දු තරගාවලිය සඳහා සහභාගී වූ ශ්‍රී ලංකා සංචිතය නියෝජනය කර ඇත. ඒ ක්‍රීඩකයින් 10 දෙනා වන්නේ රවිකුමාර් තනුජන්, එච්. එම්. ජේ. චමෝද්, මොහොමඩ් රිකාස්, මොහොමඩ් රුෂ්කාන්, මොහොමඩ් උමාර්, මොහොමඩ් ආශික්, නබීල් නිසාම්, චමත් කොඩිතුවක්කු, සංදීප වාස් සහ විෂල්ක සුලක්ෂණ ය.

එමෙන්ම උතුරු හා නැගෙනහිර පළාත්වලින් ක්‍රීඩකයින් 04 දෙනෙක් මෙම සංචිතය සඳහා තේරී පත්වී ඇත. ඒ රවිකුමාර් තනුජන්, කේ. සුදර්ශන්, ඊ. දිනයියාස් සහ එම්. රියාස් යන ක්‍රීඩකයින් ය. ෂෙහාන් බ්‍රයන් වීරප්පුලි, රුමේෂ් මෙන්ඩිස්, ලක්ෂාන් ධනංජය සහ නවෝත් විහඟ යන ක්‍රීඩකයින් දකුණු පළාත නියෝජනය කරමින් මෙම සංචිතය සඳහා තේරී පත්වී ඇත.

අනුරාධපුර සාන්ත ජෝසප් විද්‍යාලය නියෝජනය කරමින් ක්‍රීඩකයින් 03 දෙනෙක් තේරී පත්වී ඇති අතර ඒ. අක්ෂත් මිහිරු විජේසූරිය, ධනංජය ද සිල්වා සහ රසිඳු රශ්මික රණසිංහ එම ක්‍රීඩකයින් තිදෙනා ය. ඊට අමතරව හමීඩ් අල් හුසේනි විද්‍යාලයෙන් සහ මාරිස් ස්ටෙල්ලා විද්‍යාලයෙන් ක්‍රීඩකයින් දෙදෙනෙක් බැගින් ද මෙම සංචිතය සඳහා තේරී පත්වී ඇත.

ක්‍රීඩකයින් 30 දෙනාගේ සංචිතය –

අංකය නමපාසලක්‍රීඩා කරන ස්ථානය
1.ආර්. තනුජන්මහජන විද්‍යාලය, යාපනයFW
2.කේ. සුදර්ශන්සාන්ත හෙන්රි විද්‍යාලය, යාපනයDF
3.ඊ. දිනයියාස්සාන්ත පැට්‍රික් විද්‍යාලය, යාපනයFW
4.ජේ. එම්. රිහාන් ඇලිගර් මධ්‍ය මහා විද්‍යාලය, මඩකලපුවMF
5.එච්. එම්. ජේ. චමෝද්මලියදේව විද්‍යාලය, කුරුණෑගලMF
6.ආර්. එම්. ආර්. ඩී. ජී. රාජපක්ෂනිස්සංක මහා විද්‍යාලය, කුරුණෑගලMF
7.එන්. ඩබ්. පී. රසඳ දිල්රුක්ෂසාන්ත සෙබස්තියන් විද්‍යාලය, කටුනේරියDF
8.මොහොමඩ් අක්‍රම් බෙරවර්ට්ස් විද්‍යාලය, මහනුවර FW
9.මොහොමඩ් රිකාස්විෂන් ජාත්‍යන්තර පාසල, මහනුවරFW
10.එම්. ආර්. එම්. රුෂ්කාන් අජ්මීර් ජාතික පාසල, උකුවෙලFW
11.එම්. ඒ. අක්ෂත් මිහිරු විජේසූරියසාන්ත ජෝසප් විද්‍යාලය, අනුරාධපුරGK
12.එච්. එම්. ඒ.  ධනංජය ද සිල්වාසාන්ත ජෝසප් විද්‍යාලය, අනුරාධපුරMF
13.ආර්. ඒ. රසිඳු රශ්මික රණසිංහසාන්ත ජෝසප් විද්‍යාලය, අනුරාධපුරMF
14.මොහොමඩ් උමාර්රන්පොකුණුගම මහා විද්‍යාලය, නිට්ටඹුවMF
15.එම්. නුෂ්කාන්ශාන්ත මයිකල් විද්‍යාලය, කොළඹGK
16.මොහොමඩ් ආශික්හමීඩ් අල් හුසේනි විද්‍යාලයFW
17.පී. අජිත් ප්‍රසාන්ත්හමීඩ් අල් හුසේනි විද්‍යාලයFW
18.අනාෆ් අමීර්සාන්ත පීතර විද්‍යාලය, කොළඹGK
19.නබීල්සහිරා විද්‍යාලය, කොළඹDF
20.චමත් කොඩිතුවක්කුනාලන්දා විද්‍යාලය, කොළඹFW
21.එන්. එෆ්. එම්. ශිෆාන්මාරිස් ස්ටෙල්ලා විද්‍යාලය, මීගමුවFW
22.සංදීප වාස්මාරිස් ස්ටෙල්ලා විද්‍යාලය, මීගමුවGK
23.එම්. අයි. එම්. මුෂාරුබ්අල් හිලාල් මධ්‍ය මහා විද්‍යාලය, මීගමුව FW
24.ෂෙහාන් බ්‍රයන් වීරප්පුලිරාහුල විද්‍යාලය, මාතරFW
25.කසුන් දිල්හාරද මැසිනද් විද්‍යාලය, කඳානDF
26.විෂල්ක සුලක්ෂණසාන්ත සිල්වෙස්තර විද්‍යාලය, මහනුවරFW
27.රුමේෂ් මෙන්ඩිස්ගිංතොට මහා විද්‍යාලය, ගාල්ල DF
28.ලක්ෂාන් ධනංජයවිද්‍යාලෝක මහා විද්‍යාලය, ගාල්ලMF
29.එම්. නවෝත් විහඟධීරානන්ද මහා විද්‍යාලය, ගාල්ලFW
30.ෂෙහාන් හර්ෂණකොතලාවල මහා විද්‍යාලය, රත්මලානMF

>> තවත් පාපන්දු පුවත් සඳහා පිවිසෙන්න – පාපන්දු ක්‍රීඩා පිටුවට <<