නව වසර සඳහා මලල ක්‍රීඩා තරග ඇරඹේ

90

ආසියානු යොවුන් (18න් පහළ) මලල ක්‍රීඩා ශූරතාවලියට ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් තෝරා ගැනීමේ අරමුණින් අද (19) මලල ක්‍රීඩා තේරීම් තරගාවලියක් කොළඹ සුගතදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දී ඇරඹුණි.

යොවුන් තේරීම් තරගවලින් 2019 වසරේ මලල ක්‍රීඩා ඇරඹෙයි

ආසියානු යොවුන් (18න් පහළ) මලල ක්‍රීඩා ශූරතාවලියට ශ්‍රී ලංකා ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් තෝරා ගැනීමේ අරමුණින් එළඹෙන ජනවාරි 19 වැනිදා තේරීම් තරගාවලියක් කොළඹ සුගතදාස…

මෙම තේරීම් තරගාවලිය එළඹෙන පෙබරවාරි මාසයේ දී පැවැත්වීමට නියමිතව තිබුණු නමුත් වසරේ පළමු තේරීම් තරගාවලිය වන මේ තරගාවලිය පසුව ජනවාරි මාසයට ගෙන ඒමට තීරණය කරන ලදි. වයස අවුරුදු 15 සිට 17 දක්වා ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් මෙම තරගාවලියට සහභාගී වන අතර මෙම තරගාවලියේ දී තේරී පත්වන ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් මාර්තු මස 15 සිට 17 දක්වා හොංකොං හිදී පැවැත්වීමට නියමිත ආසියානු යොවුන් මලල ක්‍රීඩා ශූරතාවලියට සුදුසුකම් ලබනු ඇත.

අද දිනයේ ඉසව් රැසක මූලික වටයේ තරග පැවැත්වුණු අතර ඉසව් කිහිපයක අවසන් තරග ද පැවැත්විය. තරගාවලියට ප්‍රථම ශ්‍රී ලංකා මලල ක්‍රීඩා සංගමය එක් එක් තරගය ඉසව්වලට අදාළ සුදුසුකම් ලැබීමේ දක්ෂතා මට්ටම් නම් කර තිබුණු අතර අපේක්ෂිත මට්ටම් ඉක්මවා ගිය ක්‍රීඩකයින් ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කිරීම සඳහා තෝරා ගනු ඇත.

සාන්ත පීතර විද්‍යාලයේ රුමේෂ් තරංග ආසියානු යොවුන් ශූරතාව සඳහා සිය අසුන වෙන් කර ගත්තේ කව පෙත්ත විසි කිරීමේ ඉසව්වෙන් මීටර 51.90ක් වාර්තා කරමිනි. එහි පරිසාධන මට්ටම දක්වා තිබුණේ මීටර 51.00ක් ලෙසයි. තවද ඔහු 2018 වසරේ ජාතික කනිෂ්ඨ ක්‍රීඩා උළෙලේ දී නව තරග වාර්තාවක් පිහිටුවමින් වාර්තා කළ දුර මීටර 55.34කි.

හලාවත සාන්ත මේරි විද්‍යාලයේ රොෂේන් දුල්මින් මීටර 2.00කට ආසන්න දුරක් වාර්තා කළේ පිරිමි උස පැනීමේ ඉසව්වෙනි. ඉබ්බාගමුව මධ්‍ය විද්‍යාලයේ පී. පල්ලේගම ද මීටර 1.68ක දුරක් වාර්තා කළේ කැපී පෙනෙන දක්ෂතා දක්වමිනි. සාන්ත පීතර විද්‍යාලයේ හිරුෂ හෂේන් පිරිමි දුර පැනීමේ ඉසව්වෙන් මීටර 7.11ක් වාර්තා කළේ එම ඉසව්වේ පළමු ස්ථානය දිනා ගනිමි‍නි.

මෑත කාලීනව යොවුන් මලල ක්‍රීඩා පිටියේ ශ්‍රී ලංකාව ඉහළ දස්කම් දක්වා තිබූ මීටර 400 බාලක ඉසව්වේ අවසන් මහා තරගය ජය ගත්තේ මොරටුව සාන්ත සෙබස්තියන් විද්‍යාලයේ නවිෂ්ක සංදේශ්. ඔහු තත්පර 49.15කින් ඉසව්ව නිමා කළ අතර තත්පර 49.29කින් ඉසව්ව නිමා කළ මතුගම ආනන්ද ශාස්ත්‍රාලයේ ඉසුරු කෞශල්‍ය හා තත්පර 50.94කින් ඉසව්ව නිමා කළ වත්තල ලයිසියම් ජාත්‍යන්තර පාසලේ නවීන් පෙරේරා පිළිවෙළින් දෙවන හා තෙවන ස්ථාන දිනා ගැනීමට සමත් විය. එම ඉසව්වේ අපේක්ෂිත පරිසාධන මට්ටම දැක්වුණේ තත්පර 48.65 ක් ලෙසයි.

ගෙවී විය වසරේ ට්‍රැක් එකේ සිදුවුනු දෑ

ගතවුනු 2018 වර්ෂය ශ්‍රී ලංකා මලල ක්‍රීඩා පිටියට ඉතාම සුබදායක කාල පරිච්ඡේදයක් වුනා. වසර පුරා පැවැත්වුනු තරගාවලි රැසකින් ජ්‍යෙෂ්ඨ මෙන්ම යොවුන් මලල ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්…

මීටර 400 බාලිකා ඉසව්වේ පළමු ස්ථානය නාවල ජනාධිපති බාලිකා විද්‍යාලයේ කවින්දි සංජානා (57.84) දිනා ගද්දී දෙවන ස්ථානය මහනුවර විහාර මහා දේවී  බාලිකා විද්‍යාලයේ ඒ. පී හෙට්ටිආරච්චිට (58.03) හිමි විය. බාලිකා අංශයේ පරිසාධන මට්ටම දැක්වුණේ තත්පර 56.25 ක් ලෙසයි.

මීටර 200 බාලිකා ඉසව්වේ ජය වාර්තා කළේ ගේට්වේ ජාත්‍යන්තර පාසලේ සදීපා හෙන්ඩර්සන්. ඇය ඉසව්ව නිමා කිරීමට ගත කළ කාලය තත්පර 25.20ක්, බාලක ඉසව්වේ ජය හලාවත සාන්ත මේරි විද්‍යාලයේ ශේමාල් මිලින්ද පෙරේරා සතු වූ අතර ඔහුට ඉසව්ව නිම කිරීමට ගත වූ කාලය තත්පර 22.22කි.

Photo Album :  Junior National Trials

එමෙන්ම සදීපා හෙන්ඩර්සන් බාලිකා මීටර 100 ඉසව්ව ද තමන් යටතට ගැනීමට සමත් විය. ඇය තත්පර 12.26කින් ඉසව්ව නිමා කරද්දී පිරිමි මීටර 100 ඉසව්ව ජය ගත් ශේමාල් මලින්ද තත්පර 10.95කින් ඉසව්ව නිම කළේය.

මෙම සුදුසුකම් ලැබීමේ තරගාවලියෙන් ආසියානු යොවුන් ශූරතාවයට යාමට සුදුසුකම් ලබන්නේ තරගකරුවන් හත් දෙනෙක් පමණි. ශ්‍රී ලංකා මලල ක්‍රීඩා සංගමය එම ලැයිස්තුව නිල වශයෙන් නිවේදනය කිරීමට නියමිතයි.

තරගවලියේ පරිසාධන මට්ටම් පහත දැක්වේ.

බාලකඉසව්වබාලිකා
තත්පර10.88100mතත්පර 12.25
තත්පර 21.95200mතත්පර 25.00
තත්පර 48.65400mතත්පර 56.25
මිනිත්තු 01:55.50800mමිනිත්තු 2:13.50
මිනිත්තු 4:00.001500mමිනිත්තු 4:40.00
මිනිත්තු 8:40.003000mමිනිත්තු 10:10.00
තත්පර 14.05කඩුලු මතින් දිවීම 110m/ 100mතත්පර 14.50
තත්පර 53.40කඩුලු මතින් දිවීම 400mතත්පර 62.00
මිනිත්තු 06:05.002000m SCමිනිත්තු 7:10.00
මිනිත්තු 1:56.00සහය දිවීමමිනිත්තු 2:17.00
මිනිත්තු 47:30.0010000 RW / 5000 RWමිනිත්තු 26:00.00
2.06mඋස පැනීම1.71m
4.70mරිටි පැනීම3.50m
7.20mදුර පැනීම5.80m
14.90mතුන් පිම්ම12.20m
18.00mයගුලිය විසි කිරීම15.35m
51.00mකව පෙත්ත විසි කිරීම42.00m
67.00mමිටිය විසි කිරීම52.00m
70.00mහෙල්ල විසි කිරීම49.50m
ලකුණු 5800දස ප්‍රයාම/ සත් ප්‍රයාමලකුණු 4200

තරගාවලියේ ප්‍රතිඵල සටහන පහත දැක්වේ.

1017:00am10,000m Race WalkBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
135RGIN NarampanawaPilimathalawa CC – Pilimathalawa58:58.79
299Kenal Thathsara WedisingheTaxila MV – Horana1:02:20.23
336RSSK RupassaraPilimathalawa CC – Pilimathalawa1:11:02.04
1028:00am5,000m RWGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1132SBSNK SenevirathnaK/Pilimathalawa CC – Kandy43:03.8
2133KL FernandoK/Pilimathalawa CC – Kandy43:04.1
1038:00amShot PutGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1168Sarisha GunasekeraLadies’ College – Colombo12.08
2165Rhenna DavidLadies’ College – Colombo11.47
3147Vinethma Ashlene KodippilySt. Bridget’s Convent9.91
4195Ashvitha SundarasenUnattached8.46
5157SBSL DissanayakeSwarnamali Girls College – Kandy7.72
6171Nadiya JasingheLadies’ College – Colombo6.51
7178Abisha AsokarajaLadies’ College – Colombo5.89
8179Tamara JayakodyLadies’ College – Colombo5.35
1048:00amJavelin ThrowBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
150Rumesh TharangaSt.Peter’s College – Colombo63.48
228M Thushmina KrishmalSt. Mary’s College – Chilaw62.16
380S MithunrajJ/Hartley College – Point Pedro55.39
451Kaviska MadurangaSt.Peter’s College – Colombo53.75
590Kaveen NethminaMaris Stella College – Negombo50.90
1058:00amHammer ThrowGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1162P Poornima Sandaruwani PereraLyceum International School – Wattala26.42
2134GK Sadeepa DeshaniMahamaya Balika Vidyalaya – Nugegoda25.15
3135KT Shanika SandamaliMahamaya Balika Vidyalaya – Nugegoda21.90
4136UV Aloka WasanaMahamaya Balika Vidyalaya – Nugegoda19.98
5147Vinethma Ashlene KodippilySt. Bridget’s Convent10.97
1068:00amPole VaultBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
174S JamsanMahajana College – Jaffna3.70
1078:00amTriple JumpGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1123NAY SewwandiThambuttegama CC11.25+1.7
2159HA Nawangi Neha HettiarachchiHoly cross College – Gampaha11.15+1.4
3198TD Rashini DilupaNewstead Girls College – Negombo10.83+1.0
4138WM Himashi NavodyaSt.Anne’s BMV – Wattala10.23+2.5
1089:00am100m HurdleGirlsStreight Final 
      
1099:20am110m HurdleBoysNo Heets 
      
1109:20am800mBoysNo Heets 
      
1119:20am800mGirlsNo Heets
11210:00amHammer ThrowBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
180S MithunrajJ/Hartley College – Point Pedro38.85
2310AK RandeniyaUnattached20.48
11310:00amJavelin ThrowGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1130DMI HasanthiA/Rathnayaka CC – Walala43.38
2153HAVLK HapuarachchiSumana BV – Rathnapura30.67
3157SBSL DissanayakeSwarnamali Girls College – Kandy16.65
4179Tamara JayakodyLadies’ College – Colombo11.32
11410:00amShot PutBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
180S MithunrajJ/Hartley College – Point Pedro13.63
247Reshan De AlmeidaSt.Sebastian College – Moratuwa12.12
366Thevindu Nimtheka BogodageRoyal College – Colombo11.72
11510:00amPole VaultGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1182P RathushikaMahajana College – Jaffna2.60
11610:00amTriple JumpBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
142MG Gayan DarshanaSt.Joseph’s College – Colombo14.21-3.2
2110BA Abhishek NawanjanaDS Senanayaka College – Ampara13.84-2.2
389Ayeshmantha RanawakaMaris Stella College – Negombo13.55-0.5
492Yoshuwa SheronMaris Stella College – Negombo13.21+0.5
53Ponthichai YaemplabGateway College – Colombo13.10-0.6
65Maindu BethmageGateway College – Colombo13.00-2.3
752Kaveen KaushalSt.Peter’s College – Colombo12.39-2.5
117 100mBoysHeat – 1 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
122HS MalwennaMahinda College – Galle11.36+0.5
225Risinu Randina G LiyanageRichmond College – Galle11.50
358Pasindu MalshanSt.Peter’s College – Colombo11.57
467TB UdagedaraRuhunu Vijayaba College – Beliatta11.57
5105M Udesh Kavinda ManathungaUnattached (Not Paid)11.60
684Vishwa IsaacsMaris Stella College – Negombo11.88
787Yohan ShavindaMaris Stella College – Negombo12.06
117 100mBoysHeat – 2 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
127Shemal Milinda PereraSt. Mary’s College – Chilaw10.80+3.1
2103FD Chalith PiumalLumbini College – Colombo11.18
37KDID KulasingheSt. Thomas College – Mount Lavinia11.23
459MR Razni AhamedAl Frifan CC – Polgahawela11.35
591Santhush LiyanageMaris Stella College – Negombo11.85
670A Kumuditha HashenLalith Athulathmudali College – Mt Lavinia11.92
7101Thanila EdirisingheUnattached12.32
117 100mBoysHeat – 3 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
148Hirusha HashenSt.Peter’s College – Colombo11.08+2.1
22Adhija AlahakoonGateway College – Colombo11.28
349Anuja PrabashwaraSt.Peter’s College – Colombo11.36
486Renidu Chamika SilvaMaris Stella College – Negombo11.83
561M Inshaf ImtiyasLumbini College – Colombo11.94
697TKRSA Nayana BandaraLumbini Royal College – Kandy12.16
78MMJD BandaraSt. Thomas College – Mount Lavinia12.35
118 100mGirlsHeat – 1 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1115Dhanusha DahanayakeLyceum International School – Wattala12.65+2.3
2151LA Keshani Randula LokusooriyaGamini MMV – Bentota12.94
3143T Masha FernandoConvent of Our Lady Of Victories13.00
4163Siyana WickremesingheLadies’ College – Colombo13.00
5126L Thaniya PrincessSri Devananda College – Galle13.23
6121AI Kaveesha VidwanthiSwarnamali Girls College – Anuradhapura13.55
7193RM Umanjana L BandaraMahamaya Girls College – Kandy13.89
8173Tharini PereraLadies’ College – Colombo14.46
118 100mGirlsHeat – 2 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1111Sadeepa HendersonGateway College12.29
2160Rashmi Kavindi SenanayakeYasodara Devi BV- Gampaha13.04
3172Shanaya WickramasingheLadies’ College – Colombo13.07
4192RM Sithumi Samali RajanayakeMahamaya Girls College – Kandy13.11
5114THTPANI Damaya GunawardanaSangamiththa College – Galle13.63
6156Anria Romali WinslowSacred Heart Convent – Galle13.72
7140DD Nethmi ChamindikaJanadhipathi BV – Nawala14.05
8177Tashya WeerakodyLadies’ College – Colombo14.88
11910:30am2000m Steeple ChaseGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1122BMHI BasnayakaGalgamuwa MV – Alawwa7:34.57
2191KG Apeksha DhananjariNarandeniya NS – Matara8:43.22
3189KG Shanika AbethissaUnattached9:29.65
4120HDS Oshadi GunathilakeSwarnamali Girls College – Anuradhapura10:22.13
12010:50am2000m Steeple ChaseBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
137GDLA GarusinghaCh/Senanayake CC – Madampe6:15.36
247Reshan De AlmeidaSt.Sebastian College – Moratuwa6:26.69
368RM Kaveesha InduwaraAmbagasduwa President Cololege – Welimada6:30.25
493GWL Sandaru TharushaB/Sri Devananda MMV – Mirahawatta6:47.26
121 400mBoysHeat 1 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
145Navishka SandeesshSt.Sebastian College – Moratuwa49.50
217Navin PereraLyceum International School – Wattala51.35
364Dulen KularathnaRoyal College – Colombo51.69
423JM Shaluka DananjayaMahinda College – Galle52.21
581Kevin MishelMaris Stella College – Negombo56.34
662HG Sadisha WimalasuriyaLumbini College – Colombo58.33
763KV Vishanga NimsaraB/Gamini MMV – Bentota59.44
121 400mBoysHeat 2 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
132Isuru Kaushalya Bans AbayawardanaAnanda Shasthralaya – Mathugama48.77
231Kaveesh Nikila De ZoysaLeeds International School49.61
372Samith LakshithaLyceum International School – Nugegoda51.85
455Nelitha ChiranthanaSt.Peter’s College – Colombo52.78
582Pahan AnjanaMaris Stella College – Negombo53.19
6108WD Kavindu AnjanaButhpitiya MV54.33
7105M Udesh Kavinda ManathungaUnattached (Not Paid)55.63
122 400mGirlsHeat 1 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1139Kavindi Sanjana EdirisingheJanadhipathi BV – Nawala1:00.34
2203Dulyana SuludagodaLyceum International School – Nugegoda1:00.72
3149N Dinithi Imasha WickramasenaLumbini College – Colombo1:03.17
4144SG Naduni NimtharaNegombo South International School1:06.56
5152HR Ishani VihangikaWelimada CC – Welimada1:13.21
122 400mGirlsHeat 2 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1127HAAP HettiarachchiViharamahadevi Girls College – Kandy58.30
2128BWGHA RangajeewaViharamahadevi Girls College – Kandy1:01.69
3114THTPANI Damaya GunawardanaSangamiththa College – Galle1:06.53
4202Hansani JayasuriyaLyceum International School – Nugegoda1:06.68
12311:30am100m HurdlesGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1124MAB NilminiH/Viharagala MV15.25NW
2157SBSL DissanayakeSwarnamali Girls College – Kandy15.68
3160Rashmi Kavindi SenanayakeYasodara Devi BV- Gampaha16.71
4176Sabira SinanLadies’ College – Colombo17.64
5141TMJ Ishara JayarathneJanadhipathi BV – Nawala17.74
12411:40am110m HurdlesBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
177AG Anuradha SrimalBerreawaerts College – Kandy14.49+1.5
285Sithija DiasMaris Stella College – Negombo14.58+1.5
365Nadun Kaveesha BandaraRoyal College – Colombo14.66+1.5
486Renidu Chamika SilvaMaris Stella College – Negombo16.48+1.5
12511:40amDiscus ThrowGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1162P Poornima Sandaruwani PereraLyceum International School – Wattala32.38
2165Rhenna DavidLadies’ College – Colombo32.06
3168Sarisha GunasekeraLadies’ College – Colombo31.28
4196Sadeeshi SudasingheUnattached21.80
5171Nadiya JasingheLadies’ College – Colombo14.60
6178Abisha AsokarajaLadies’ College – Colombo13.44
12611:40amHigh JumpBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
129S Roshen DulminSt. Mary’s College – Chilaw2.00
21Binitha ChandrasenaGateway College – Colombo1.94
318Linuka RathnapriyaLyceum International School – Wattala1.94
4106UD Yeshan Vishmitha KumaraButhpitiya MV1.70
12711:40amLong JumpGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1187SH Sadini KaveeshaVijitha MMV – Dickwella5.31-2.2
2164Ganya SenanayakeLadies’ College – Colombo5.08-1.2
3146Samuchitha KannangaraSirimavo Bandaranayake Vidyalaya – Colombo5.07+0.7
4126L Thaniya PrincessSri Devananda College – Galle5.05-1.9
5138WM Himashi NavodyaSt.Anne’s BMV – Wattala4.76-2.3
6157SBSL DissanayakeSwarnamali Girls College – Kandy4.68+0.7
13001.00 pm400m HurdlesGirlsStreight Final
13101.20p.m. pm400m HurdlesBoysStreight Final 
      
13201:30pm200mBoysHeat 1 
PlaceBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
127Shemal Milinda PereraSt. Mary’s College – Chilaw22.25
222HS MalwennaMahinda College – Galle22.69
349Anuja PrabashwaraSt.Peter’s College – Colombo23.10
470A Kumuditha HashenLalith Athulathmudali College – Mt Lavinia23.79
591Santhush LiyanageMaris Stella College – Negombo23.87
681Kevin MishelMaris Stella College – Negombo25.46
13201:30pm200mBoysHeat 2 
PlaceBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1103FD Chalith PiumalLumbini College – Colombo22.63
217Navin PereraLyceum International School – Wattala23.05
367TB UdagedaraRuhunu Vijayaba College – Beliatta23.17
484Vishwa IsaacsMaris Stella College – Negombo24.02
561M Inshaf ImtiyasLumbini College – Colombo24.17
697TKRSA Nayana BandaraLumbini Royal College – Kandy24.48
13301:40pm200mGirlsHeat 1 
PlaceBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1115Dhanusha DahanayakeLyceum International School – Wattala25.92NW
2203Dulyana SuludagodaLyceum International School – Nugegoda26.11
3172Shanaya WickramasingheLadies’ College – Colombo26.81
4157SBSL DissanayakeSwarnamali Girls College – Kandy27.97
5121AI Kaveesha VidwanthiSwarnamali Girls College – Anuradhapura28.17
13301:40pm200mGirlsHeat 2 
PlaceBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1111Sadeepa HendersonGateway College25.07NW
2163Siyana WickremesingheLadies’ College – Colombo26.83
3126L Thaniya PrincessSri Devananda College – Galle27.72
4156Anria Romali WinslowSacred Heart Convent – Galle29.19
13401:40pmDiscus ThrowBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
150Rumesh TharangaSt.Peter’s College – Colombo51.90
280S MithunrajJ/Hartley College – Point Pedro43.40
3310AK RandeniyaUnattached36.26
420Vishmitha PereraLyceum International School – Wattala33.42
5100Eshan DineruUnattached31.85
13501:40pmLong JumpBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
148Hirusha HashenSt.Peter’s College – Colombo7.11-1.2
243KA Pasindu MalshanSt.Joseph’s College – Colombo6.81-1.1
3110BA Abhishek NawanjanaDS Senanayaka College – Ampara6.45-2.8
444RM Ishan DulanjanaHunumulla MV6.29+0.5
588Pasindu NilupulMaris Stella College – Negombo6.24-1.3
652Kaveen KaushalSt.Peter’s College – Colombo6.05-0.8
7101Thanila EdirisingheUnattached5.72-2.2
13802:30pm800mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
157Isuru DilharaSt.Peter’s College – Colombo2:02.87
239M DilshanSt.Joseph’s College – Colombo2:04.51
395W Kavindu TharshikaMR/Karagoda – Uyangoda MV2:08.03
479AMK Hirantha LakmalB/Dharmapala College – Bandaraewla2:09.54
596SJMTD LakruwanBandarawela CC – Bandarawela2:18.62
13902:40pm800mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1158K Shanika LakshaniHoly cross College – Gampaha2:16.64
2150HW Benadi MalshaSooriyawewa NS2:16.91
3152HR Ishani VihangikaWelimada CC – Welimada2:34.61
4174Micheala JayasuriyaLadies’ College – Colombo3:28.94
14002:40pmHigh JumpGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1112PPIN PallegamaIbbagamuwa CC – Ibbagamuwa1.68
14102:50pm100mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1111Sadeepa HendersonGateway College12.26NW
2115Dhanusha DahanayakeLyceum International School – Wattala12.71
3143T Masha FernandoConvent of Our Lady Of Victories12.84
4192RM Sithumi Samali RajanayakeMahamaya Girls College – Kandy12.94
5151LA Keshani Randula LokusooriyaGamini MMV – Bentota12.96
6163Siyana WickremesingheLadies’ College – Colombo13.01
7160Rashmi Kavindi SenanayakeYasodara Devi BV- Gampaha13.04
8172Shanaya WickramasingheLadies’ College – Colombo13.22
14203.00p.m100mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
127Shemal Milinda PereraSt. Mary’s College – Chilaw10.95
248Hirusha HashenSt.Peter’s College – Colombo11.21
322HS MalwennaMahinda College – Galle11.22
4103FD Chalith PiumalLumbini College – Colombo11.31
57KDID KulasingheSt. Thomas College – Mount Lavinia11.35
625Risinu Randina G LiyanageRichmond College – Galle11.45
72Adhija AlahakoonGateway College – Colombo11.49
859MR Razni AhamedAl Frifan CC – Polgahawela11.62
14303:00pm1500mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
169WWPMD WijerathneK/Anuruddha Kumara NS4:08.41
276BGN Dhananjaya BulugahapitiyaBerreawaerts College – Kandy4:09.18
357Isuru DilharaSt.Peter’s College – Colombo4:28.44
478DM Nayodya DeshanB/Dharmapala College – Bandaraewla4:41.17
571KM Jaliya Sangeeth Dulaksha MadushanWP/GM Madduma Bandara MV4:45.61
14403:20pm1500mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1158K Shanika LakshaniHoly cross College – Gampaha4:43.65
2190S Hiruni DilminiNarandeniya NS – Matara5:21.00
3188PDG Iduni WikramasingheDharmapala College – Bandarawela5:22.12
4137R Raveesha Kiyushi AdithyaSt. Mary’s Convent – Matara5:24.13
5170Sulani De SilvaLadies’ College – Colombo6:45.96
6174Micheala JayasuriyaLadies’ College – Colombo8:23.55
14504:00pm400m HurdlesGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1127HAAP HettiarachchiViharamahadevi Girls College – Kandy1:02.45
2117RATND RanasingheR/Sivali CC – Rathnapura1:09.18
3128BWGHA RangajeewaViharamahadevi Girls College – Kandy1:11.18
4113NTD KarunasenaVijayaba NS1:11.40
5197ND Ishani BagyaButhpitiya MV1:13.02
6154GDS Camathka PandukaSumana BV – Rathnapura1:13.12
14604:20pm400m HurdlesBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1309GH Achira MadushanSt.Aloysius College – Rathnapura55.88
298Yohan Sri Hansaka KolombarachchiDharmapala Vidyalaya – Pannipitiya55.98
3104M Dumidu PrabathR/Kularathna CC – Godakawela58.45
424PB Bashitha GayashanMahinda College – Galle1:01.60
526KM Dhanuka DarshanaAmbagamuwa CC – Udubulathgama1:01.72
14704:30pm200mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1111Sadeepa HendersonGateway College25.20NW
2115Dhanusha DahanayakeLyceum International School – Wattala25.81
3203Dulyana SuludagodaLyceum International School – Nugegoda25.90
14804:40pm200mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
127Shemal Milinda PereraSt. Mary’s College – Chilaw22.22
2103FD Chalith PiumalLumbini College – Colombo22.48
349Anuja PrabashwaraSt.Peter’s College – Colombo22.73
417Navin PereraLyceum International School – Wattala22.77
522HS MalwennaMahinda College – Galle22.95
667TB UdagedaraRuhunu Vijayaba College – Beliatta23.21
791Santhush LiyanageMaris Stella College – Negombo23.89
14905:00pm3000mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1122BMHI BasnayakaGalgamuwa MV – Alawwa10:42.27
2189KG Shanika AbethissaUnattached13:26.91
15005:20pm3000mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
194KG Vishwa PramudithaMR/Narandeniya NS9:50.06
296SJMTD LakruwanBandarawela CC – Bandarawela9:52.36
338IP AlokaCh/Senanayake CC – Madampe9:57.66
15105:30pm400mGirlsFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
1139Kavindi Sanjana EdirisingheJanadhipathi BV – Nawala57.84
2127HAAP HettiarachchiViharamahadevi Girls College – Kandy58.03
3203Dulyana SuludagodaLyceum International School – Nugegoda1:01.33
4128BWGHA RangajeewaViharamahadevi Girls College – Kandy1:03.17
5149N Dinithi Imasha WickramasenaLumbini College – Colombo1:04.86
6202Hansani JayasuriyaLyceum International School – Nugegoda1:06.03
7144SG Naduni NimtharaNegombo South International School1:07.18
8114THTPANI Damaya GunawardanaSangamiththa College – Galle1:11.44
15205:40pm400mBoysFinal 
PlaseBib No.NameSchool/ClubAchivementRemarks
145Navishka SandeesshSt.Sebastian College – Moratuwa49.15
232Isuru Kaushalya Bans AbayawardanaAnanda Shasthralaya – Mathugama49.29
317Navin PereraLyceum International School – Wattala50.94
423JM Shaluka DananjayaMahinda College – Galle52.74
572Samith LakshithaLyceum International School – Nugegoda53.26