නිලානි පරදා ගයන්තිකා ජය ගනී

499

10 වැනි වරටත් පවත්වනු ලබන ජාතික ආරක්ෂක සේවා මලල ක්‍රීඩා ශූරතා තරගාවලියේ පළමු දිනය අද (13) කොළඹ සුගතදාස ධාවන පථයේ දී නිමාව දුටුවේ තරග වාර්තා ද්විත්වයක්ම අලුත් වෙමිනි.

ත්‍රිවිධ හමුදාව නියෝජනය කරමින් ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවෝ විශාල පිරිසක් අද දිනයේ තරග සඳහා සහභාගී වූ අතර ශ්‍රී ලංකා ජාතික මලල ක්‍රීඩා සංචිතයේ බහුතරයක් ත්‍රිවිධ හමුදාව නියෝජනය කරන හෙයින් මෙම තරගාවලිය වසරේ ඉතා වැදගත් තරගාවලියක් වන බව නොරහසකි.

ජෝන් ටාබට් තරගාවලිය හරහා ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්ට මුදලින් ආධාර

පාසල් මලල ක්‍රීඩා පිටිය අතික්‍රමණය කරනා අංකුර ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන්ට මෙන්ම

දිනයේ ප්‍රථම ඉසව්ව ලෙස මීටර් 10000 කාන්තා ඉසව්ව පැවති අතර එහි දී මිනිත්තු 36.03.00ක කාලයක් වාර්තා කරමින් යුධ හමුදා ක්‍රීඩිකා එන්. නන්දසේන ප්‍රථම ස්ථානය දිනා ගත්තාය. ගුවන් හමුදාව නියෝජනය කළ එල්. ආරියදාස මිනිත්තු 36.36.00ක් වාර්තා කරමින් එහි දෙවන ස්ථානය දිනා ගත් අතර ශ්‍රී ලංකා නාවික හමුදාව නියෝජනය කළ ඒ. ළමා හේවගේ මිනිත්තු 36.52.00ක කාලයක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ තෙවැනි ස්ථානය දිනා ගත්තාය.

උදෑසන තිබූ ඉසව් අතර මීටර් 1500 කාන්තා ඉසව්ව තරමක් උණුසුම් ඉසව්වක් විය. ඒ මෙම ඉසව්වේ ජාතික ශූරිය වූ නිලානි රත්නායක පරාජය කරමින් නැවතත් ගයන්තිකා අබේරත්න ඉසව්ව ජයග්‍රහණය කළ නිසාවෙනි. මිනිත්තු 4.21.00 කාලයක් වාර්තා කළ ගයන්තිකා ඉසව්වේ රන් පදක්කම දිනා ගත් අතර නිලානි මිනිත්තු 4.24.00ක කාලයක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ දෙවන ස්ථානය දිනා ගත්තාය. ගුවන් හමුදාව නියෝජනය කළ ආර්. දුලක්ෂි මිනිත්තු 4.28.00ක කාලයක් වාර්තා කරමින්  ඉසව්වේ තෙවන තැන දිනා ගත්තාය.

ඉන් අනතුරුව ක්‍රියාත්මක වූ කාන්තා තුන් පිම්ම ඉසව්ව තවත් උද්යෝගිමත් ඉසව්වක් විය. එහි දී ශ්‍රී ලංකා යුධ හමුදාවේ විදූෂා ලක්ෂානි ඉසව්වේ රන් පදක්කම දිනා ගනිමින් තරග වාර්තාවක් අලුත් කරන්නට සමත් විය. මීටර් 13.58ක දක්ෂතාවයක් වාර්තා කළ ඇය ඉසව්වේ ප්‍රථම ස්ථානයට හිමිකම් කියූ අතර පී. බාලසූරිය හා ටී. ලක්ෂානි පිළිවෙළින් මීටර් 13.40ක හා මීටර් 13.15ක දක්ෂතාවයක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ දෙවන හා තෙවන ස්ථාන දිනා ගත්හ.

ජපාන ප්‍රේක්ෂකාගාරය හැඬවූ ශ්‍රී ලංකාවේ සොඳුරු පරාජිතයා

ඒ 1964 ග්‍රීෂ්ම ඍතුවයි. දිනය 1964 ඔක්තෝබර් 14 වැනිදාය. එදින

සවස් යාමයේ පැවති ඉසව් අතර පිරිමි දුර පැනීමේ ඉසව්වේ දී ශ්‍රී ලංකා යුධ හමුදාව නියෝජනය කළ ප්‍රසාද් විමලසිරි සුපුරුදු පරිදි ප්‍රථම ස්ථානය දිනා ගත් අතර ඔහු වාර්තා කළ දක්ෂතාවය මීටර් 8.07කි. ශ්‍රී ලංකා ගුවන් හමුදාවේ ඒ. ජයසිරි හා නාවික හමුදාවේ සී. දිසානායක පිළිවෙළින් මීටර් 7.98ක් හා මීටර් 7.60ක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ දෙවන හා තෙවන ස්ථාන දිනා ගත්හ.

කාන්තා රිටි පැනීමේ ඉසව්ව වෙනුවෙන් ද තවත් තරගාවලි වාර්තාවක් සටහන් විය. ශ්‍රී ලංකා යුධ හමුදා ක්‍රීඩිකා සචිනි පෙරේරා විසින් මීටර් 3.40ක දක්ෂතාවයක් වාර්තා කරමින් එම වාර්තාව වෙනුවෙන් හිමිකම් කියූ අතර ශ්‍රී ලංකා ගුවන් හමුදාවේ ලක්රාණි පෙරේරා හා එස්.රණසිංහ පිළිවෙළින් මීටර් 3.20ක් හා මීටර් 3.10ක් වාර්තා කරමින් එම ඉසව්වේ දෙවන හා තෙවන ස්ථාන වෙනුවෙන් හිමිකම් කීවාය. පසුගිය ජාතික තේරීම් තරගාවලියේ දී අනීතා ජෙගදීස්වරන් සමඟින් සම රන් පදක්කමට හිමිකම් කියන්නට ද සචිනි සමත් වීම විශේෂත්වයකි.

දිනයේ අවසන් ඉසව් ද්විත්වය ලෙස මීටර් 200 කාන්තා හා පිරිමි ඉසව් ක්‍රියාත්මක විය. එහි දී වර්තමාන කෙටිදුර ධාවන ශූරිය වන රුමේෂි රත්නායක තත්පර 24.32කින් ඉසව්ව නිමා කළාය.

තියුණු තරගයකින් අනතුරුව තත්පර 24.83ක් වාර්තා කරමින් නිර්මලී මධුෂිකා දෙවැනි ස්ථානය දිනා ගත් අතර ආර්. නදීෂා තත්පර 24.84ක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ තෙවන තැන දිනා ගත්තාය.

පිරිමි මීටර් 200 ඉසව්වේ දී ශ්‍රී ලංකා යුධ හමුදා ක්‍රීඩක අජිත් ප්‍රේමකුමාර තත්පර 21.22ක කාලයක් වාර්තා කරමින් ඉසව්ව ජයග්‍රහණය කළ අතර යුධ හමුදාවේම එස්. කුමාර තත්පර 21.60ක කාලයක් වාර්තා කරමින් ඉසව්වේ රිදී පදක්කම දිනා ගත්තේය. තත්පර 21.65ක කාලයක් වාර්තා කළ එම්. සිල්වා ඉසව්වේ තෙවන තැන දිනා ගත්තේය.

දිනයේ සියලු තරග ප්‍රතිඵල

Day 1 Results
Event No10110000mWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1312S/R101347PTENANDASENA HMNARMY36:03.73
2365AW/01861LACARIYADASA ANLSLAF36:36.70
3343WVS 67028WABSA LAMAHEWAGENAVY36:52.06
4315S/R100425PTEMADUSHIKA DGMHARMY37:03.46
5366AW/02292ACPRIYADARSHANI MUMAGNSLAF37:45.33
6314S/R100844PTESEWWANDI PMSARMY38:20.89
7350WVS 72480WABV KRISHANTHANINAVY38:32.49
8368AW/01582LACKUMARASINGHE KKAMSLAF41:33.40
Event No1025000mMenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1215022901LACTHARANGA AKSLAF14:36.27
2248S/285106L/CPLDISSANAYAKE DMDSARMY14:46.21
3217029025LACMADURANGA PAPSLAF14:51.41
4120S/580086PTEKUMARA BANDARA GGAPARMY14:58.96
5216028936LACSAMARAKOON SMDMSLAF15:07.84
6165ET 54945METRAPD    ARUNASIRINAVY15:13.92
7193XS 111476ABWGJ MADUSANKANAVY15:47.18
121S/110738L/CPLKUMARA WUMVARMYDNF
Event No1031500mWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1347WVS 69106WABGTA ABEYRATHNANAVY4:21.12
2310S/725333PTERATHNAYAKE UKNARMY4:24.86
3364AW/3314LACDULAKSHI WPERSLAF4:28.94
4309S/4R01026CPLDILRUKSHI NMCARMY4:30.78
5362AW/02181LACKUMARI KGNMASLAF4:38.25
6363AW/01344LACSADAKANTHI KADSLAF4:51.85
Event No106Triple JumpWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1325S/86399RECLAKSHANI HDVARMY13.58* NMR
2326S/93314RECBALASOORIYA BMHPARMY13.40
3386AW/01859LACLAKSHANI KATSLAF13.15
4385AW/01858LACDULANJANI KASSLAF12.70
5327S/95169RECNIRODHA DRARMY11.65
Event No107Jevelin ThrowWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1332S/4R01429CPLLEKAMGE HLNDARMY53.59
2333S/2R02428WO IBL NADEEKA LAKMALIARMY51.84
3392AW/3030LACMADUWANTHI HPDHSLAF45.89
4340WV 55972WABKAMP SILVANAVY45.50
5393AW01350LACSENAVIRATHNE DUKLSLAF43.99
Event No114Hammer ThrowMenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1152S/12A01845L/BDRNILANTHA KARMY46.09
2151S/430252L/CPLSISIRA KUMARA NDRARMY44.66
3150S/578995PTEKUMARASIRI WGSRARMY43.55
4242029641LACPERERA SSDSLAF39.03
5196XS 47873ABAAP KUMARANAVY31.28
Event No117Pole VaultWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1322s/2085509RECPERERA KLSKARMY3.40*NMR
2380AW/01382LACPERERA KAKLSLAF3.20
3397AW/02203LACLAKMALI  AGVVSLAF3.10
4339WV 59739WLSEARAA KARUNAWANSANAVY3.10
5381AW/02088LACKODITUWAKKU KACKSLAF3.00
Event No118Long JumpMenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1138S/284373L/CPLWIMALASIRI DAGJPARMY8.07+ 2.7
2232026949LACJAYASIRI WPASLAF7.98+2.5
3187VAS 71519ABDMDC  DISSANAYAKENAVY7.60+3.0
4139S/163420GNRSAMPATH JHGARMY7.48+1.7
5140S/94502PTEGKDS PIYARATHNAARMY7.24+2.9
6167EE 102196MEAD   SOORIYAARACHCHINAVY7.05+1.7
7175XH 114546ODWMW  WANASINGHENAVY6.38+2.1
Event No120High JumpWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1345WVS 67895WABDK RANASINGHENAVY1.70
2378AW02262LACMADUSHANI SMMSLAF1.68
3377AW/3035LACSOORIYAMPOLA SBWSSAWSLAF1.59
Event No122200mWomenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1301S/95179RECRATHNAYAKE RMRKARMY24.32
2356AW/02174CPLMADUSHIKA PGNSLAF24.83
3306S/74526RECNADEESHA RARMY24.84
4355AW/01470LACMADUSHANI PKSUSLAF25.53
5303S/84487RECJAYATHILAKE SPDSMARMY26.31
6353WVS 77716WODWSH FERNANDONAVY26.73
7357AW/02228LACHESHANI KKTSLAF27.78
Event No123200mMenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1109S/429731CPLPREMAKUMARA MGAARMY21.22
2102S/A100312GNRKUMARA HSSARMY21.60
3203016896LACSILVA MGDDMSLAF21.65
4105S/D100776PTEWICKRAMASINGHE KSLARMY21.68
5164XH 54585ODKKK     SENAWIRATHNANAVY21.89
6204022898LACNIROSHAN RDCSLAF22.19
7206030114LACSAMARASINGHE SADKISLAF22.85
Event No124Shot PutMenFinal
PlaceBIBService NoRankAthlete NameForcesPerformanceRemarks
1144S/M100943L/CPLJAYAWARDANE RSARMY16.12
2183VAS 58754LSEAAJD    PERERANAVY15.77
3145S/A100471GNRWSM FERNANDOARMY14.88
4146S/2016VFRD92763RECFERDINANDAS BMHCARMY13.95
5235022965LACRANASINGHE RMSCSLAF13.68
6236029687LACTHAMEL KKSSSLAF11.64

 

  10th Defence Services Athletics  Championship – 2018
Total Medal Table
ForcesGoldSilverBronz
ARMY963
NAVY212
SLAF157
Men Medal Table
ForcesGoldSilverBronz
ARMY432
NAVY011
SLAF112
Women Medal Table
ForcesGoldSilverBronz
ARMY531
NAVY201
SLAF045
Total Points Table
ForcesPlacePoints
ARMY166
NAVY315
SLAF227
Men Points Table
ForcesPlacePoints
ARMY131
NAVY34
SLAF210
Women Points Table
ForcesPlacePoints
ARMY135
NAVY311
SLAF217

 

>> තවත් මලල ක්‍රීඩා පුවත් සඳහා පිවිසෙන්න – මලල ක්‍රීඩා පිටුවට <<