දෙවැනි දිනයේ දී නව වාර්තා 11ක්! සමස්ත වාර්තා ගණන 15ක්

 

35 වැනි වරටත් අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය විසින් සංවිධානය කරනු ලබන සමස්ත ලංකා පාසල් ක්‍රීඩා තරගාවලියේ දෙවන දිනයේ තරග අද (31) සුගතදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දී සාර්ථකව නිමාවට පත්විය.

අද දිනයේ දී නව වාර්තා 11ක් අලුත් බිහි කරන්නට ක්‍රීඩක ක්‍රීඩිකාවන් සමත් වූ අතර ඊයේ දිනයේ දී අලුත් වූ වාර්තා 4ත් සමඟින් තරගාවලියේ පළමු දින දෙක තුළ බිහි වූ සමස්ත වාර්තා ගණන 15ක් දක්වා වර්ධනය වී ඇත.

තරගාවලිය ආරම්භයේ දී නව වාර්තා 4ක්

අධ්‍යාපන අමාත්‍යාංශය විසින් 35 වැනි වරටත් සංවිධානය කරන සමස්ත ලංකා…….

දිනයේ නව වාර්තා බිහි කළ ක්‍රීඩකයින් අතරින් 14න් පහළ බාලක මීටර් 1500 ඉසව්ව පැය 4.01.5 කාලයකින් අවසන් කළ මහනුවර ධර්මරාජ විද්‍යාලයේ W. M. P. M. D. විජේරත්න රන් පදක්කමක් සිය පාසල දිනා දෙන්නට සමත් විය.

හලාවත වෑකඩ විද්‍යාලයේ U. B. M. R. D. විජේරත්න විසින් වයස අවුරුදු 18න් පහළ බාලක මීටර් 400 ඉසව්ව තත්පර 47.53ක කාලයකින් නිමා කිරීමට සමත් වූ අතර එම වයස් කාණ්ඩයේම යගුලිය විසි කිරීමේ ඉසව්වෙන් මීටර් 15.95ක දුරක් වාර්තා කළ හර්ට්ලි විද්‍යාලයේ S. මිතුනරාජ් දෙදෙනාම නව තරග වාර්තා සඳහා හිමිකම් කියන ලදි.

වයස අවුරුදු 12න් පහළ බාලක මීටර් 100 ඉසව්ව තත්පර 13.26ක කාලයකින් නිමා කිරීමට නුගේගොඩ ලයිසියම් ජාතික පාසලේ ශෙවාන් අබේසිංහ සමත් වූයේ බාලක අංශයේ අවසන් තරග වාර්තාව බිහි කරමින්.

චෙල්සි චෝදනාවලින් නිදහස් කරයි

යොවුන් කෙටිදුර ධාවන ක්‍රීඩිකාවක් වන චෙල්සි මෙලනි බෙන්දරගේ හට එල්ල වූ…….

බාලිකා ඉසව්වලින් ද නව වාර්තා 7ක් අද දිනයේ අලුත් විය.

එහි දී 12න් පහළ බාලිකා උස පැනීමේ ඉසව්වෙන් මීටර් 1.41ක උසක් වාර්තා කිරීමට දික්වැල්ල විජිත මහා විද්‍යාලයේ V. P. නේත්‍රා සමාධි සමත් වූ අතර එම වයස් කාණ්ඩයේම මීටර් 100 ඉසව්ව තත්පර 13.59ක කාලයකින් නිමා කිරීමට තණමල්විල විජයපුර විද්‍යාලයේ K.  රවින්දි වෙරුනිකා සමත් විය.

20න් පහළ බාලිකා රිටි පැනීමේ ඉසව්ව සඳහා මීටර් 3.35ක උසක් වාර්තා කරමින් රන් පදක්කම දිනා ගැනීමට චාවකච්චේරිය හින්දු විද්‍යාලයේ N. දුඩ්සිතා සමත් විය. 

වයස අවුරුදු 18න් පහළ බාලිකා හෙල්ල විසි කිරීමේ ඉසව්ව සඳහා මීටර් 47.77ක දුරක් වාර්තා කිරීමට වලල A.රත්නායක මධ්‍ය මහා විද්‍යාලයේ D. M. හසන්ති සමත් වූයේ තම පාසලට රන් පදක්කම හිමිකර දෙමිනි.

14න් පහළ බාලිකා යගුලිය විසි කිරීමේ ඉසව්වෙන් මීටර් 10.34ක දුරක් වාර්තා කිරීමට කොළඹ සාන්ත බ්‍රිජට් කන්‍යාරාමයේ සචිනි සමරසේකර සමත් වූ අතර එම වයස් කාණ්ඩයේම බාලිකා උස පැනීමේ ඉසව්ව සඳහා මීටර් 5.29ක උසක් වාර්තා කිරීමට හම්බන්තොට වීරියගම මහා විද්‍යාලයේ නෙත්මි නිවර්තනා සමත් විය.

18 වසරක ශූරයා ක්‍රීඩා පිටියට සමුදෙයි

මලල ක්‍රීඩාවට ඇලුම් කරන කාහටත් අමතක නොවන, ශ්‍රී ලංකාවෙන් ඔලිම්පික්…..

වයස අවුරුදු 16න් පහළ බාලිකා මීටර් 400 ඉසව්ව තත්පර 56.54කින් නිමා කිරීමට වලල A. රත්නායක මධ්‍ය මහා විද්‍යාලයේ D. M. T. D. කරුණාරත්න සමත් වූයේ තම පාසලට රන් පදක්කම හිමිකර දෙමිනි.

අද දිනය අවසානයේ දී සමස්ත ලකුණු සටහනේ වයස අවුරුදු 12න් පහළ බාලක සහ බාලිකා අංශ දෙකෙන්ම ලකුණු 10 බැගින් ලබා පෙරමුණ ලබා ගැනීමට නුගේගොඩ ලයිසියම් ජාතික පාසල සමත් වීම විශේෂත්වයකි.

අද දිනයේ සමස්ත බාලක ලකුණු සටහනෙන් ලකුණු 42ක් ලබා පෙරමුණ ලබා ගැනීමට කොළඹ සාන්ත පීතර විද්‍යාලය සමත් වූ අතර බාලිකා ලකුණු සටහනෙන් ලකුණු 19ක් ලබා පෙරමුණ ලබා ගැනීමට වලල A.රත්නායක මධ්‍ය මහා විද්‍යාලය සමත් විය.

පළාත් ශූරතාවලියෙන් මේ වන විට පෙරමුණේ පසුවන්නේ ලකුණු 466ක් ලබා ගත් බස්නාහිර පළාතයි.

ඒ සමඟින් මෙම පාසල් මලල ක්‍රීඩා තරගාවලියේ දෙවන දිනය සාර්ථකව අද දිනයේ අවසන් වූ අතර දෙවන දිනයේ තරග ඉසව් හෙට (31) ආරම්භ වේ. තරගාවලිය එළඹෙන ඉරිදා දක්වා කොළඹ සුගතදාස ක්‍රීඩාංගණයේ දී පැවැත්වීමට නියමිතයි.

දෙවැනි දිනය අවසානයේ ප්‍රතිඵල සටහන.

E: No201High JumpUnder 12 Girls Final  
Record : S M K K HerathGonigala MV – Rideegama NWP1.40M2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11974V.P.Nethra SamadhiVijitha M.M.V. –  Dikwella   MatharaSP1.41M*NMR
22545Nisini Malinsa SamarasekaraLyceum International School,NugegodaWP1.35  
32542P.Januthi Lakithma DasanayakaDharmapala Vidyalaya PannipitiyaWP1.32  
42544Nelini Thilansa SamarasekaraLyceum International School,NugegodaWP1.28  
51678A.N. NisalyaKg/Dh/Muhandiram K.V., DeraniyagalaSGP1.28  
61094D.N. LiyanageA/Sri Siddhartha Na. Sc. – EppawalaNCP1.24  
71688M. K. M. Layesha VijethungaR/Rt/ Sumana Balika Vidyalaya  RatnapuraSGP1.24  
81976M.A.Achini NisansalaWiharagala M.V. – HambanthotaSP1.24  
        
E: No202Long JumpUnder 18 Boys FinalC:6.90
Record : K T P MadhubashaMaris Stella  7.09M 
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11910N.Shan AmanthaRahula V. – MatharaSP7.05MC
22478Pasidu MalshanSt.Joseph’s College  – ColomboWP7.00 C
3751K.P.JenushanMn/Kondachchi GmmsNP6.99 C
42484Hirusha HashenSt.Peter’s College  – ColomboWP6.83  
5470T.Safni AhamedKm/Al-Fathimiya Vid – AkkaraipathuEP6.77  
61601Y.G.S.Rajesh WimanKg/Kg/St. Mary’s  College .   KegalleSGP6.71  
7449BA.Abhishek NawanjanaAm/D.S Senanayake N.S – AmparaEP6.68  
82480P.L.S.D.Minon PereraSt.Joseph’s College NegamboWP6.66  
        
E: No203Pole VaultUnder 20 Girls FinalC2.80
Record : Aniththa JagadeshwaranMahajana College – JaffnaNP3.23M2014
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformance Remarks
1907N.DadsithaJ/Chava Hindu CollegeNP3.35M* NMR
2906V.VisopikaJ/Chava Hindu CollegeNP3.10 C
32672W.Imasha Udani SilvaNewstead Girls School,NegamboWP3.00 C
3918C.HerinaJ/Mahajana CollegeNP2.80 C
52098J.A.Nethmini KalpanaTherapuththa N.C. – HambanthotaSP2.40  
62649R.D.N.Anne SulochanaAve Maria Convent NegamboWP2.40  
71494A.A.Malshi Deshani PereraKumbukgahamulla M.M.V. – KuliyapitiyaNWP2.20  
81792M.A.T.R.MadurangiR/Nivi/Kahawaththa M.M.VSGP2.00  
E: No204Discus ThrowUnder 16 BoysFinal   
Record : A Akalanka WijesuriyaSt Peter’s CollegeWP51.18M2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12446K.A.D.Minura PrabodhaSt.Peter’s College  – ColomboWP47.01M 
21857W.M.Uvidu SudharakaThelijjawila M.M.V. – ThelijjawilaSP45.14  
31865W.Ushara SandeepaRahula V. – MatharaSP44.18  
42427T.Hashan WijerathnaPothuvil M.V PayagalaWP43.58  
5708R. PraveenKokuvil Hindu CollegeNP42.47  
62437Mihidu NimeshSt.Benadict’s College ColomboWP41.89  
71268W.Ravindu Krishan SankalpaKubukgahamulla M.M.V. – KuliyapitiyaNWP39.54  
81581M. S. F. M. Infaz ZmirR/Rt/ Gankanda Central CollegeSGP38.68  
E: No205Javelin ThrowUnder 18 Girls FinalC35.00M
Record : K C KavindyaGateway College – RajagiriyaWP39.49M2009
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1321D.M.I.HasanthiA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP47.77M* NMR
21763H. A. V. L. K. HapuarachchiR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP44.14 *BPR
31460R.D.H.RathnayakaKuliyapitiya M.M.V. – KuliyapitiyuaNWP40.93. *BPR
42061H.K.Ramsi NadeeWiharagala M.V. – HambanthotaSP37.63 C
51454E.A.D.Ayomi Yushika RasanjaleeJenis International S. – WennappuwaNWP35.95 C
62626M.Sanduni Chathurya PrananduLoyala College NegamboWP34.40  
7346E.M.P.A.G.S.H.K.EkanayakeWeera Parakrama Sec.School – Yatawatta-MataleCP32.78  
82313R.M.Sajani HansikaKandakepu Ulpatha M.V. – KandaketiyaUP31.94  
E: No206Shot PutUnder 14 Girls FinalC9.90
Record : Kiyesha Kurukula sooriyaLadies College Colombo 7WP10.05M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12566Sachini SamarasekaraSt.Bridget Convent,ColomboWP10.34M* NMR
21977D.V.Esadi Sakithma DeshapriyaAnanda M.M.V. – ElpitiyaSP10.05 * EMR
32567S.Nilumika Silva St.Joseph College,NegamboWP9.81  
41403C.Heshani Sirambiadiya K.V. – PuththalamaNWP9.77  
5267P.G.S.P.EkanayakeAkuramboda K.V. – AkurambodaCP9.51  
61979D.G.Dehemi Punsara SathsaraniBonavista V. – GalleSP9.29  
71396P.D.M.R.IhalawaththaKumbukgete M.M.V. – IbbagamuwaNWP8.69  
81701M.A.N.Vidara AriyavansaR/Rt/ Dharmapala  M.VSGP8.59  
        
E: No207100MUnder 16 BoysFinal   
Record : MR Razni Ahamad AL Irfan MMV PolgahawelaNWP11.16Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11276H.H.R.S.JayasundaraSir John Kothalawala M.V. – KurunegalaNWP11.23Sec 
22430Thisal Thewunula PierisRoyal College  – Colombo 07WP11.46  
32423Ranuka SeannayekaGateway  International College – RajagirijaWP11.51  
4436Am.RilaT/Kinniya C C – KinniyaEP11.52  
52418M.M.AkashC.W.W.Kannangara M.V,MinuwangodaWP11.66  
61855S.K.Ayesh MihirangaWidyawardhana M.V.SP11.67  
71574M.H.S.Ojitha Da SilvaR/Emb/President’s College   EmbilipitiyaSGP11.67  
81848D.Laknidu Kaveena SirimannaDharmashoka K.V – GalleSP11.69  
E: No208100MUnder 16 Girls Final  
Record : Dinara Bandula DaalaAlethea Intanational SchoolCP /         WP12.65Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11418Dhanani Rashma KodithuwakkuJennings International S. – NainamadamaNWP12.84  
21438T.G.M.T.KumariWijayaba N.C. – MahawaNWP12.87  
32596Dulyana SugadagodaLyceum International School,NugegodaWP12.91  
42587Dulmi WeerakkodiHoly Family Convent Colombo 04WP12.95  
52586Binadi GunawardhanaHoly Family Convent Colombo 04WP13.06  
61721B.H.C.DeuminiR/Emb/Kularathna M.M.V., GodakawelaSGP13.09  
71731K. G. S. D. KahangamaR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP13.11  
82308A.M.Himanjana DewminiWishaka High B.M.V. – BadullaUP13.35  
E: No209100MUnder 18 Boys FinalC:11.20
Record : Y C M YodasingheSt. Mary’s College – KegalleSGP10.90Sec2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformance Remarks
12490Tharusha Dilshan KulasigheSt.Thomas College – Mt. LaviniaWP10.95SecC
21313S.Milinda PereraSt. Mayris Boys M.V. – ChilawNWP10.99 C
32461F.D.Chalith PiyumalLumbini College – ColomboWP11.10 C
41291M.R.R.AhamadAllirfan M.M.V. – KurunegalaNWP11.18 C
52481Anuja PrabhashwaraSt.Peter’s College  – ColomboWP11.23  
61922U.Tharushka BashithaRuhunu Wijayaba N.C. – BeliaththaSP11.39  
72188M.G.Thulinda LakshanPrasident M.M.V. – KatharagamaUP11.49  
8192A.M.WasanthaSt.Anthony’s College – KandyCP11.56  
E: No210100MUnder 18 Girls FinalC12.48Sec
Record : CM Bendarage Gamini MMv BenthotaSP12.27Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformance Remarks
12617Sadeepa HendersonGateway College,ColomboWP12.42 C
22612T.Masha Dewrushi PrananduConvent Of Our Lady Victories, MoratuwaWP12.73  
32645Dilhara RodrigoYashodara Girls College,ColomboWP12.85  
42032L.A.Keshani Randula LokusooriyaGamini M.M.V. – BentharaSP12.92  
51448M.R.Iresha PranandooHolly Family Convent. – WennappuwaNWP13.06  
6325M.G.C.D.SenarathnaGirls High School – KandyCP13.13  
7882A.Sawmiya FernandoMn/Arippu RctmsNP13.16  
82048L.Taniya Princes MendisSri Dewananda V. – GalleSP13.38  
E: No211100MUnder 20 BoysFinal Colours:11.00 Sec
Record : Shehan AmbepitiyaGateway College – RajagiriyaWP10.58Sec2008
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformance Remarks
12516Anupa LiyanagunawardhanaRoyal College  – Colombo 07WP10.81 C
22524R.P.S.Thenura St.Benadict’s College ColomboWP10.92 C
32506H.D.Ramesh MalshanMaristella College  –  NegamboWP10.95 C
42505M.P.D.Mihidu JayasingheMaristella College  –  NegamboWP10.98 C
52502W.G.Kavidu BandaraLyceum International School NugegodaWP10.99 C
61645D.M.R.DasanayakaKg/Kg/St. Mary’s  College .  Kegalle  SGP11.10  
71355J.M.H.S.KavindaSt. Maryes Boys V. – ChilawNWP11.17  
81053M.A. Mohomad ArusA/Vijithapura Vijitha M.V. – VijithapuraNCP11.55  
E: No212100MUnder 20 Girls FinalC12.32Sec
Record : Damayanthi DarshaLadies College – ColomboWP11.90Sec1992
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformance Remarks
12654Shelinda JansonGateway College ColomboWP12.07SecC
22701Natalie MalpanaGateway College Rajagiriya12.62  
32683Madara Weerasooriya Vishaka Vidyalaya ColomboWP12.75  
41198R.M. Ayesha Madhubhashini RajapakshaA/Mudunegama Vidyalaya – Mudunegama – ThalawaNCP12.98  
51777K.G.S.R. LakmaliKg/Mw/Dippitiya Rajagiri M.V. AranayakaSGP12.99  
62093W.G.Ewanthi EmeshikaSt. Mary ‘ S  Convent  – MatharaSP13.07  
7380H.M.A.G.H.M.HerathVictoriya N.S. – ……………CP13.35  
81512K.P.Chamodya DilshaniUdawela Rewatha M.M.V. – UdawelaNWP13.39  
E: No2171500MUnder 18 Boys FinalC:4:08.00
Record : WWPMD WijerathnaAnurudda Kumara NS NawalapitiyaSGP4:05.37Min2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1178W.M.P.M.D.WijerathnaDharmaraja College – KandyCP4:01.5Min* NMR
2177B.N.D.BulugahapitiyaBerrewaerts College- KandyCP4:04.0 * BPR
32465M.S.Sanjaya SrinathMagalakanda Buddhist Junior  SchoolWP4:05.0 * BPR
41311G.D.L.A.GarusingheSenanayaka M.V. – MadampeNWP4:05.2 * BPR
51017S.P. Sachin Dilshan WijethungaA/Negampaha Maha Vidyalaya – Negampaha -GalnewaNCP4:07.2 C
61908K.G.Wishwa PramudithaRahula V. – MatharaSP4:13.5  
72190R.M.Kaveesha IduwaraPrasident V. – WelimadaUP4:19.0  
82476J.A.Eramus CharukaSt.Anas  M.V,DalukotuwaWP4:19.3  
E: No2181500MUnder 18 Girls FinalC4:56.10
Record : R A C JayaminiSumana B M V – RatnapuraSGP4:42.99Min2008
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1319W.A.K.W.D.EdirisooriyaA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP4:50.68MinC
2315R.M.W.G.S.H.RathnayakeA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP4:50.74 C
3316H.M.M.DilrukshiA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP4:50.76 C
41759H. D. L. PremathilakaR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP4:59.68  
5317G.G.D.P.GamageA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP5:06.87  
62039K.G.Apeksha DhananjariNarandeniya N.C. – MatharaSP5:08.61  
72038Hiruni Dimini SudusingheNarandeniya N.C. – MatharaSP5:16.26  
82637D.K.Hirushi SithuminiSri Sumangala M.V,EeriyawatiyaWP5:19.99  
E: No2191500MUnder 20 BoysFinal Colours:4:03.00
Record : M M Kupun KushanathaNalanda College – ColomboWP3:59.76Min2013
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11946S.S.SankalpaMakadura M.M.V. – MakaduraSP4:08.03Min 
2210K.H.A.D.M.KumrasingheA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP4:08.87  
31945E.A.Hasitha PiyumalMakadura M.M.V. – MakaduraSP4:09.20  
41375M.L.S.WickramasingheWekada M.V. – HalawathaNWP4:09.55  
5211P.G.L.M.P.KumaraA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP4:11.99  
62521G.J.D.H.KaviduRoyal College  – Colombo 07WP4:15.79  
72246W.M.Chathuranga SrilalWangiyakumbura M.M.V. -BoralandaUP4:16.42  
8208S.G.V.S.DensilA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP4:20.91  
E: No2201500MUnder 20 Girls FinalC4:55.80
Record : A G T AbeywardhanaSooriyawewa M M VSGP4:40.33Min2004
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1353K.M.I.M.KanagarathnaA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP4:49.46MinC
2350H.M.C.S.HerathA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP4:50.83 C
32094W.M.Hasanthi MadhumaliSujatha V. – MatharaSP4:51.90 C
4352E.M.P.N.Ratnayake A.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP5:00.44  
51804T. M. I. G. RanasingheR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP5:03.88  
62652M.Rashmi Chathurika SilvaDutugemunu M.V,ThimbirigaskatuwaWP5:05.06  
71789G.D.ChamodyaR/Nivi/Dumbara Manana M.VSGP5:05.85  
81492H.M.B.A.HerathKuliyapitiya M.M.V. – KuliyapitiyuaNWP5:26.60  
E: No221Long JumpUnder 20 BoysFinal Colours:6.95M
Record : W K M Udaya KumaraPrince College – RatnapuraSGP7.38M2013
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11645D.M.R.DasanayakaKg/Kg/St. Mary’s  College .  Kegalle  SGP7.28  
22709Kamal RajLyceum International School WattalaWP7.19  
31644Y.C.M.YodasingheKg/Kg/St. Mary’s  College .  Kegalle  SGP7.16  
42523W.D.Sasidu NuvindaSri Piyarathana Viduhala PadukkaWP7.08  
51956K.M.Geeth ThathsaraVijitha M.M.V. –   Dikwella, MatharaSP6.94  
62510K.T.P.Madhubasha PereraMaristella College  –  NegamboWP6.83  
71053M.A. Mohomad ArusA/Vijithapura Vijitha M.V. – VijithapuraNCP6.69  
81346D.M.Danesh Nimsara DissanayakaKuliyapitiya C.C. – KuliyapitiyaNWP6.66  
E: No222High JumpUnder 18 Girls FinalC1.55M
Record : Dulanjalee RanasingheDavi Balika VidyalayaWP1.73M2005
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11453P.P.I.N.PallegamaIbbagamuwa M.M.V. – IbbagamuwaNWP1.65 C
22061H.K.Ramsi NadeeWiharagala M.V. – HambanthotaSP1.50  
31760W. L. R. DilshaniR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP1.50  
41459M.M.D.L.MallawaKuliyapitiya M.M.V. – KuliyapitiyuaNWP1.50  
52627Sanodi Kannangara Lumbini College ColmboWP1.50  
52631T.D.Rashini DilupaNewstead Girls School,NegamboWP1.50  
72642H.Himesha Bhagya JayasingheThaxila C C ,HoranaWP1.50  
8887S. DisanthiniMu/ Therankandal G.T.M.SNP1.40  
8895K. NanthikaPuttur Somaskantha CollegeNP1.40  
82034A.R.Charuni Tharushika JayasingheHathporuwa K.V. – HambanthotaSP1.40  
        
E: No223400MUnder 16 BoysFinal   
Record : Oulen KularathnaRoyal College Colombo 07NWP49.95Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11276H.H.R.S.JayasundaraSir John Kothalawala M.V. – KurunegalaNWP48.91Sec*NMR
22425K.Vinosh Kumara SilvaKatukurunda Roman Catholic College WP49.92 *BPR
3133H.G.S.P..JayasingheA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP50.88  
41555B.P.S. NethsaraKg/Dh/Dr. N.M. Perera M.M.V., Yatitantota SGP51.33  
5134H.G.D.D.BandaraA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP52.43  
61279H.W.S.HimsaraSir John Kothalawala M.V. – KurunegalaNWP53.62  
71861P.Pasindu LakruwanMathara M.M.V – MatharaSP54.01  
E: No224400MUnder 16 Girls Final  
Record : Kavindi Sanjana EdirisinghePresident College  –  NawalaWP56.91Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1287D.M.T.D.KarunarathnaA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP56.54 *NMR
2286W.A.O.N.SamarakoonA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP57.77  
3288W.G.S.LakshaniA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP58.00  
42584M.H.J.UththaraHoly Cross College,GampahaWP58.91  
52702W.A.R Gayesha WijethungaAnanda Balika Vidyalaya,Colombo1:00.80  
6312B.W.G.H.A.RangajeewaViharamahadevi Girls College – KandyCP1:00.87  
72575H.A.Shashini Dilsha NethminiButhpitiya M.V,KelaniyaWP1:00.97  
        
E: No225400MUnder 18 Boys FinalC:50.25
Record : YIM Rusiru MalshanSt Sebastiyan College MoratuwaWP48.16Sec202018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11329U.B.M.R.D.BandaraWekada M.V. – ChilawNWP47.53 *NMR
22489Navishka SandeshSt.Sebestian College MoratuwaWP48.24 C
32451Isuru KaushalyaAnanda Shasthralaya National School MathugamaWP49.03 C
4167K.G.C.K.WeerasekaraA.Rathnayake C.C.-Walala , MenikhinnaCP49.23 C
52481Anuja PrabhashwaraSt.Peter’s College  – ColomboWP49.68 C
61902W.Kavidu TharshikaUyangoda M.V. – KaragodaSP50.92  
71293R.D.Uditha Isuranga JayathilakaArakshaka Sewa V. – KurunegalaNWP51.51  
81913K.H.Menusha Dinu SachinthaVijitha M.M.V. –   Dikwella, MatharaSP51.77  
E: No226400MUnder 18 Girls FinalC58.60
Record : Taniya Van HeerMethodist College – ColomboWP55.9sec1986
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11761G. D. S. C. PandukaR/Rt/ Sumana Balika VidyalayaSGP56.74 C
22621B.Sayuri LakshimaHoly Cross College,GampahaWP58.27 C
32325H.M.Navoda MaduminiPrasident V. – Ambagasdhowa UP59.02  
41448M.R.Iresha PranandooHolly Family Convent. – WennappuwaNWP59.88  
51163W.G.O. KawindyaA/Niwarthakachethiya M.V. – AuradhapuraNCP59.95  
6597Ejp.Anuradha NethminiAm/Padiyathalawa Mv – MahaoyaEP1:00.59  
72051H.G.Nethmi Nimsara ThilakasiriThangalle B.N.C. – ThangalleSP1:00.65  
8318U.G.D.D.UdagedaraA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP1:00.91  
E: No227400MUnder 20 BoysFinal Colours:49.25 Sec
Record : S aruna DarshanaWeerakeppetipola MMVCP47.19Sec2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12499H.V.Dinuka DeshanHoly  Cross College KalutharaWP48.34SecC
22513B.K.A.Umesh PriyashanRajasinghe M.V,Hanwella,HomagamaWP48.75 C
31343D.M.BogodaJone Kothalawala M.V. – KurunegalaNWP48.97 C
42532Dinusha De SilvaSt.Peter’s College  – ColomboWP49.31  
51364R.A.I.MadhurangaSt.Joseph Was College.  – WennappuwaNWP49.76  
62210R.M.Dilshan ThaveeshaBandarawela M.M.V – BandarawelaUP50.17  
72240K.D.Ravindu Yasas AmarasingheSt. Thomas V. – BandarawelaUP52.03  
8792A.AbikshanMn/St Annes MmvNP56.30  
E: No228400MUnder 20 Girls FinalC57.10Sec
Record : D M Yamali DulanjaliAmbagamuwa MMVCP55.29Sec2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1361S.A.K.ThathsaraniAmbagamuwa M.M.V. – UdabulathgamaCP56.82 C
22661K.S.T.DewyanjaleeLyceum International School,WattalaWP58.04  
3384P.H.A.D.KaushalyaWickramabahu N.S. – GampolaCP58.25  
4349R.G.D.N.JayasingheA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP58.71  
51777K.G.S.R. LakmaliKg/Mw/Dippitiya Rajagiri M.V. AranayakaSGP58.89  
62675M.A.Nishenda Harshani PrananduPrincesses Of Wales Vidyalaya MoratuwaWP59.03  
71775U.K.S.C.P.BandaraKg/Kg/St.Joshep B.VSGP59.59  
82656B.Gihani DinekaHoly Cross College,GampahaWP59.86  
E: No229Discus ThrowUnder 20 GirlsFinal C40.10M
Record : Amanthi De SilvaSt. Bridget’s Convent, ColomboWP41.20M2013
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12684A.M.Cahnuka AthapaththuVishaka Vidyalaya ColomboWP33.53M 
22081D.Sandya DilrukshiMiriswaththa M.V. – BentharaSP33.49  
32653S.A..Shenali ThilakaratneDutugemunu M.V.ThimbirigaskatuwaWP33.31  
31516B.D.Mashi NayanatharaWijayaba N.C. – MahawaNWP30.32  
5359T.M.H.M.KarunarathnaA.Rathnayaka C.C.- Walala – MenikhinnaCP30.17  
62679W.D.Vihira GimhaniThaxila C C ,HoranaWP29.13  
71225A.H.N.M. DayasPo/Velikanda M.V. – VelikandaNCP28.42  
8908S.ShankavyJ/Chavakachcheri Hindu CollegeNP28.36  
E: No230Shot PutUnder 18 Boys FinalC: 
Record : HMIL BandaraVijayaba NS MahawaNWP1567M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
1728S MithunrajJ/Hartley CollegeNP15.95M* NMR
22485Akalanka WijesooriyaSt.Peter’s College  – ColomboWP15.18 C
32488T.B.Janith BonifusSt.Peter’s College  – ColomboWP14.61  
41909U.M.S.H.AbesingheRahula V. – MatharaSP14.26  
51006T.S.RajapakshaA/Anuradhapura Mmv – AnuradhapuraNCP13.63  
61612A.P.Ashan  ShanukaR/Emb/Rathnaloka V. GodakawalaSGP13.31  
7480MF.AskyT/Al-Hamra C C -MuthurEP13.09  
81911G.K.Raveen Theekshana LankaRahula V. – MatharaSP13.00  
E: No236High JumpUnder 20 Girls FinalC1.65M
Record : Poornima GunarathneLeeds International School – PanaduraWP1.74M2016
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12658Koshila AmarasingheHoly Family Convent Colombo 04WP1.61  
22663G.Yasodha Thejani Dinukshika Mahinda Rajapaksha Vidyalaya HomagamaWP1.58  
31788D.K.Vishmi SaduniaR/Emb/President’s College   EmbilipitiyaSGP1.50  
32680K.S.M.PereraThaxila C C ,HoranaWP1.50  
        
        
E: No237Long JumpUnder 14 GirlsFinal   
Rercord : DS Milani RomeshikaAve Mariya Convent NegomboSP5.07M2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
11995D.F.Nethmi NiwarthanaWeeriyagama M.V. – HambanthotaSP5.29M*NMR
22558W.Harini Adithya PrananduGood Shepherd Convent,PanaduraWP5.04  
3279W.G.C.R.WickramageSt.Andrew’s Girls College – NawalapitiyaCP5.00  
41393P.K.Dishmi Lashangi NonisDankotuwa B.V. – ChilawNWP4.97  
52557L.M.Shihara Sandamini SilvaGood Shepherd Convent,PanaduraWP4.97  
6268D.A.S.HansikaAmbagamuwa M.M.V. – UdabulathgamaCP4.93  
71694M.R.P.N PehesaraniKg/Kg/Dadly Snanayake  M.M.V  . Tholangamuwa.SGP4.85  
81408R.A.S.B.DewminiWijayakatupotha M.V. – ChilawNWP4.80  
E: No247100MUnder 12 BoysFinal   
Record: T Sanjula WijesooriyaRoyal College ColomboWP13.59Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12392Shewan AbeysingheLyceum International School NugegodaWP13.26Sec*NMR
2395Al.Varanga VihangasaraT/Sinhala M.M.V – TrincomaleeEP13.36 *BPR
31816U.G.Isura SathsinduRajapaksha M.V. – WeeraketiyaSP13.69  
42396Pavan Bimsara EkanayekaSri Jayewardenepura M.V,KotteWP13.74  
51231W.A.A.InduwaraMankulama K.V. – ChilawNWP13.85  
62397D.Chathushka Imesh SilvaSri Pangyananda National SchoolWP13.86  
7946E.M. Kavindu DeshanA/Sri Siddhartha Na. Sc. – EppawalaNCP13.95  
8668S. HavinSt Jones CollegeNP14.17  
E: No248100MUnder 12 Girls Final  
Record : RA Sachini Bagya DewminiWijayakatupotha MV ChilawNWp13.88Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12258K.Ravidi WenurikaWijayapura K.V. – ThanamalwilaUP13.59 *NMR
2258W.A.M.S.GunawardhanaGirls High School – KandyCP13.90  
32540I.K.G.Udya Pranandi IndrajithConvent Of Our Lady Victories, MoratuwaWP13.97  
42546Y.Tharushi MalvindiLyceum International School,PanaduraWP14.05  
52544Nelini Thilansa SamarasekaraLyceum International School,NugegodaWP14.13  
62545Nisini Malinsa SamarasekaraLyceum International School,NugegodaWP14.31  
71095G.P. Deepashika HansamaliA/Subodhi Maha Vidyalaya – Kiralogama, ThalawaNCP14.32  
8254W.G.D.M.SomathilakaAmbagamuwa M.M.V. – UdabulathgamaCP14.34  
        
E: No249100MUnder 14 BoysBoys   
Record : SK Ayesh MihirangaHennathota Viddyawardana MvNWP11.89Sec2017
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12400B.A.D.H.H.SiriwardhanaAnanda College  –  Colombo 07WP12.03  
21542M.N.M. RaheeshKg/Mw/Zahira M.M.V,  MawanellaSGP12.05  
32401M.Atheef Mohodeen Asian International School ColomboWP12.19  
41833G.W.Jathya KiruluSt. Sarweshas V. – MatharaSP12.21  
52402Kevinu Randisa WeerakkodygeBandaranayeka College  –  GampahaWP12.27  
61822T.N.R.Umayanga PrashakthiVidyaloka V. – GalleSP12.28  
71245T.M.D.T.BandaraMaliyadewa Boys C. – KurunegalaNWP12.38  
8 #N/A#N/A#N/A   
E: No.250100MUnder 14 GirlsFinal   
Rercord : Shenela SenawirathneLyceum International School NugegodaWP12.84Sec2018
PlaceBIBName of AthleteSchoolProvincePerformanceRemarks
12274E.A.Raveesha Rinoddi EpaUva Vidya V. – HalielaUP13.00  
22563T.G.Sanuli PesathmiSirimawo  Bandaranayaka College,ColomboWP13.01  
32559E.M.Himashi DinethraHoly Cross College,GampahaWP13.21  
41391W.J.A.T.V.JayasooriyaAnanda N.C. – ChilawNWP13.37  
52276Kaveesha Mandakini RathnayakaVishaka High S. – BadullaUP13.38  
6279W.G.C.R.WickramageSt.Andrew’s Girls College – NawalapitiyaCP13.4  
71991Gimasha Shashini GunewardhanaSt. Thomas High B V. – MatharaSP13.5  
8283K.M.V.T.KotuwegedaraViharamahadevi Girls College – KandyCP13.57  

>> තවත් මලල ක්‍රීඩා පුවත් සඳහා පිවිසෙන්න – මලල ක්‍රීඩා පිටුවට <<